• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Ders-Akademi/1405878436342260

 

Üyelik Girişi

 

Site Haritası

MEB ve E Okul VBS giriş ile 2019 LGS tercih, yerleştirme sonuçları sorgulama

Bir milyonu aşkın adayın heyecanla beklediği gün geldi, çattı. 1 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen sınavın ardından sonuçların da açıklanması ile birlikte adaylar tercihleri e okul ile gerçekleştirmişti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, resmi internet sitesinden yayınlanan sınav takvimine göre 2019 LGS tercih sonuçları için tarih verildi. Belirtilen tarihin yaklaşması nedeniyle istediği liseye gitmenin hayalini kuran kişiler ‘LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak’’ sorusunun cevabını araştırmaya başladı. MEB'den saat 09:00'da son dakika açıklaması geldi. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS ile sonuçları hemen sorgulayabilirsiniz.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen önemli sınavın ardından sonuçlar açıklanmış ve e okul ile tercih işlemleri de yapılmıştı. Bir milyonu aşkın öğrenci tercih işlemlerini yapmasının ardından ''LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak'' sorusunun cevabını araştırmaya başladı. MEB'in resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamaya göre adayların beklediği tarih verildi. MEB ile 2019 Liselere Geçiş Sınavı LGS tercih sonuçları sorgulama ekranına buradan ulaşabilirsiniz. İşte LGS yerleştirme sonuçları sorgulama sayfası!

LGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

Hayalini kurduğu liseye gitmenin planlarını yapan öğrenciler nefesini tuttu. LGS tercih sonucu için meraklı bekleyiş sona erdi. E Okul ve MEB ile LGS tercih sonuçları hemen sorgulayabilirsiniz.

 

LGS TERCİH SONUÇLARI SORGULA

E OKUL İLE SORGULAMA

BOŞ KONTENJANLAR 2019 

SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKULLARIN BOŞ KONTENJANLARI

ADRESE DAYALI ÖĞRENCİ ALAN OKULLARIN BOŞ KONTENJANLARI

29 Temmuz - 02 Agustos 2019 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

05 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının ilanı

 

05-08 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

10 Agustos 2019 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı

LGS TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

2019 LGS sonuçlarını öğrenmek için e-Okul sitesi üzerinden Veli Bilgilendirme Sistemi kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında "Resimdeki Rakamlar", "Öğrenci TC Kimlik Numarası", "Öğrenci Okul Numarası" yazan boşlukları sırasıyla doldurup "Giriş" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

E-Okul sisteminin ikinci kısmında ise öğrenciye ait kişisel bilgiler doldurulacaktır.924 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın