• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Ders-Akademi/1405878436342260

Üyelik Girişi

BİLSEM sınav sonuçları 18 Nisan tarihinde açıklandı. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler ise yaz aylarında duyurulacak. Önümüzdeki günlerde ise bireysel değerlendirme randevuları oluşturulacak

BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLANDI

BİLSEM sınav sonuçları 18 Nisan tarihinde açıklandı. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler ise yaz aylarında duyurulacak. Önümüzdeki günlerde ise bireysel değerlendirme randevuları oluşturulacak

 

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINI

ALT SINIR DOĞRU SAYILARI YAYIMLANDI

2023-2024 eğitim öğretim yılı bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine aday gösterilen 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik ön değerlendirme uygulamaları 10 Şubat-14 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanları ve sınıf düzeylerine göre belirlenen alt sınır doğru sayıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel değerlendirmeye alınacak öğrencilerimizin bireysel değerlendirme randevuları 15 Mayıs 2024 tarihinde duyurulacak olup bu tarihten itibaren bireysel değerlendirme giriş belgeleri öğrencilerin kayıtlı olduğu okul müdürlüklerinden alınabilecektir.

Sınıf Düzeyi Genel Zihinsel Yetenek Alanı Resim Yetenek Alanı Müzik Yetenek Alanı
1.sınıflar 36 31 31
2.sınıflar 39 35 35
3.sınıflar 42 37 37

BİLSEM SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR? 

İtirazlar, ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarının https://meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren 5 (beş) iş günü içinde il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır.

Ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılacak itirazlar il tanılama sınav komisyonlarınca değerlendirilecektir.

Bireysel değerlendirme sonuçları için; il tanılama sınav komisyonlarınca itiraz başvurularına ait materyallerin birer sureti, uygulama merkezlerinden talep edilecektir. Uygulama merkezleri, söz konusu materyallerin kapalı zarf içerisinde gizlilik ve güvenliğini sağlayarak; asılları kendilerinde kalmak kaydı ile il tanılama sınav komisyonlarına gönderecektir.

Yapılan ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme içeriklerine ilişkin herhangi bir belge yayımlanmayacak ve paylaşılmayacaktır.

Faks ve e-posta yolu ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

BİLSEM SINAV TAKVİMİ 

22-26 Nisan 2024 Ön değerlendirme uygulamasına itiraz başvurularının alınması

29 Nisan- 03 Mayıs 2024 Ön değerlendirme uygulamasına yapılan itirazlarının değerlendirilmesi

06-10 Mayıs 2024 Bireysel değerlendirme uygulama randevularının oluşturulması142 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın