• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Ders-Akademi/1405878436342260

Üyelik Girişi

İlginç Bilgiler

SIRALA: İzlenme Sayısı Eklenme Tarihi Yıldız Sayısı

  309 Yıllık Uykuya Dalan İnsanlar YEDİ UYUYANLAR
  Onlar 309 yıllık bir uykuya daldılar. Uyandıklarında saçları ve sakalları uzamış , karınları ise acıkmıştı. İsimleri hala anılıyor. 7 Uyuyanlar..
  5 kez izlendi 24 gün önce


  Yecüc ve Mecüc kimdir Bakın nerede çıkacaklar Gerçek Görüntüler
  Yecüc ile Mecüc denilen varlıklardan, Kitab-ı Mukaddes'in Yaratılış, Hezekiel, vahiy kitaplarında ve Kur'an'da dahil tüm kutsal kitaplarda söz edilmektedir. İslam Peygamberinin bazı hadislerinde Yecüc ve Mecüc, kıyamet alametlerinden birisi olarak geçer. Bu kavmin çıkışı Mehdi 'nin çıkışından ve İsa Mesih'in sahte mesih Deccal'i öldürmesinden sonra gerçekleşecektir. Yecüc ve Mecüc, Allah'ın kendilerine musallat edeceği bir tür ile helak edileceklerdir.
  13 kez izlendi 24 gün önce


  Yeniçeriler Genç Osman'a Zindanda Ne Yaptılar
  2. Osman 3 Kasım 1604 tarihinde Sultan 1. Ahmet’in ilk erkek şehzadesi olarak İstanbul’da doğdu. İlk erkek evlat olmasından ötürü üstüne çok düşüldü ve tahsiline büyük önem verildi. Arapça ve Farsça’nın yanında Yunan asıllı annesi Mahfiruze Hatice Sultan tarafından da kendisine Latince, Yunanca ve İtalyanca gibi diller öğretildi. Bir yanda da Kösem Sultan ve şehzadeleri gibi karşıt bir güç olmasına karşın, Şehzade Osman Venedik elçilerinin Raporlarında ‘’Şehzadelerin en bilgesi ve kültürlüsü’’ olarak geçmektedir.
  10 kez izlendi 24 gün önce


  İsrail Tarihi: Bölüm1 (ARAP İSYANI)
  İsrail Tarihini anlatacağımız bu video serisinin ilk videosunda Osmanlı Devleti'nin çöküşünü, birinci dünya savaşı sırasında yaşanan Arap isyanını ve orta doğunun nasıl şekillendiğini anlatacağız.
  13 kez izlendi 24 gün önce


  İsrail ve Yahudilerin Tarihi
  İsrail ve Yahudilerin Tarihi
  6 kez izlendi 24 gün önce


  Çirmen Muharebesi 1371 I Murad
  Sırpsındığı Muharebesinde ağır bir yenilgi alan Sırplar, Osmanlı'dan intikam almak için geri geliyorlar...
  14 kez izlendi 24 gün önce