• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Ders-Akademi/1405878436342260

Üyelik Girişi

Zeka Oyunları

ZEKA OYUNLARI
 

        AAAAAAAAA    MANGALA  
 Mangala bir Türk Zekâ ve strateji oyunudur.2 kişi ile, mangala tahtasında 48 taş ile oynanır. Mangala oyunu hakkında detaylı bilgi almak için: Mangala Oyunu Nasıl Oynanır? Bu oyunumuzun kurallarının klasik mangala kurallarından farkı şu: Bu oyunda taşları aldığınız yerden sonraki hücrelere dağıtıyorsunuz. Karşı taraftaki kuyuyu çift sayı yapınca alma kuralı bu oyunda yok. İyi eğlenceler... 
SOLO TEST  

Solo Test oyununu bilmeyen yoktur sanırım. Bilmeyen varsa da buradan öğrenebilir. Solo Test bir piyonun başka bir piyonun üzerinden boş bir hücreye atlaması ile o piyonu yemesi kuralına dayanan bir oyun. Oynamak istediğiniz piyonu ileri geri, sağa ve sola hareket ettirebilir ancak, çapraz hareket ettiremezsiniz. Bir piyonun, önündeki veya yanındaki piyon üzerinden atlatılacak ve hemen ardındaki boş deliğe yerleştirilecek durum yoksa oyun sona erer.

Oyunun amacı, artık hiçbir piyon hareket edemeyecek yani birbirinin üzerinden atlayamayacak duruma geldiğinde en az sayıda piyonu yerde bırakmaktır. En iyi sonuç ise yerde sadece bir piyonun kalmasıdır.

3D REVİRSE  
 3D Reversi oyunu ile bilgisayara karşı kendinizi deneyin. Easy (Kolay) ve Hard (Zor) modu olan oyunda oyunculardan biri siyah, diğeri beyaz renkli taşlara sahiptir. Amaç oyun sonunda kendi renginizdeki taşların sayısının rakibin taşlarından daha fazla olmasını sağlamak. İki oyuncu sırayla tablaya kendi renginde bir taş ekler. Size ait taşların arasındaki tüm rakip taşlar sizin renginize döner (dikey, yatay ve çapraz). Ekrandaki tüm kareler dolduğunda oyun biter. Tablada daha fazla taşa sahip oyuncu oyunu kazanır.
SİMON  
 Simon oyunu hafızanızı güçlendirmek veya denemek için oynayabileceğiniz harika bir oyun. Işıkların yanma sırasına göre hafızanızda tutun ve aynı sırayla yapın. 
KİMİN HAFIZASI EN KUVVETLİ?  
 Size gösterilen sayıları hatırlayın ve aynı sıralama ile tıklayın. Orjinal adı Who Has The Biggest Memory olan bu hafıza oyunu ile hafızanızın ne kadar kuvvetli olduğunu ölçün.
QUARTO  
 Dünya çapında en çok ödül kazanan oyunlardan biri olan Quarto oyunu zeka oyunları ve masa oyunları kategorisinin en iyilerinden. Quarto her birinin 4 farklı özelliği olan (Kısa-Uzun, Koyu renk-Açık renk, Yuvarlak-Kare, Delikli-Deliksiz) 16 adet taş ile oynanır. Amaç; aynı ortak özelliğe sahip 4 taşı, oyun alanında yan yana dizebilmektir. Oynayacağınız taşın rakibiniz tarafından seçilmesi ise oyuna ayrı bir keyif verecek! Oyunun sol alt köşesinden rakibinizin zorluk derecesini seçebilirsiniz.
MATEMATİK MUCİDİ  
  Matematik mucidi oyununda bölüm içerisinde bir çok rakam yer almaktadır. Sizlere oyun ekranının sağ alt köşesinde toplayarak bulmanız için bir sayı verilmektedir. Siz ekrandaki sayılara fare ile tıklayarak bulmanız gereken sayıyı toplamalısınız. Verilen sayıyı toplayarak bulmanız halinde tıkladığınız rakamlar yok olmakta ve size puan kazandırmaktadır. Süre dolmadan bölüm içerisindeki rakamların tamamını yok etmeyi başarmanız halinde matematik mucidi oyununda seviye atlayarak bir üst bölümde oynamaya hak kazanırsınız.Yeni eğitici oyunlarda buluşmak üzere matematik mucidi iyi eğlenceler dileriz.
DÜNYANIN ER ZOR OYUNU  
 Dünyanın en zor oyunu ile sinirlerinizi alt üst etmeye ne dersiniz? Oyun ilk açılışta basit gibi görünse de, ilerleyen zamanlarda anlayacaksınız ki bu oyunu bitirmek imkansız. Hatta söylentiye göre bu oyunu dünya üzerinde sadece 3 kişi bitirebilmiş. Oyun gerçekten zor ve zaman-sabır ilişkisini iyi kullanmak gerekiyor. Eğer sinirlerinize hakim olabilen biri iseniz oyunda başarılı olabileceğinizi düşünüyoruz. Zor oyunları sevenler için bire bir olan oyunu ise şu şekilde oynuyorsunuz : Kırmızı noktayı nesnelere ve kenarlara çarpmadan yeşil alana taşımalısınız. Ama emin olun bu hiç de kolay değil ! 
 
 

Kaynak:  www.akil-oyunlari.netYorumlar - Yorum Yaz