• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Ders-Akademi/1405878436342260

Üyelik Girişi

Olimpiyatlar

TÜBİTAK BİDEB
 Ulusal Bilim Olimpiyatları,Tübitak'ın düzenlediği Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar Olimpiyatlarıdır. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılabildiği yarışmalar iki aşamalı düzenlenmektedir. Geçmiş yıllarda Bilim Olimpiyatlarında çıkmış soruları ve cevap anahtarlarını aşağıda bulabilirsiniz.
   COŞMAYA
          Coşmaya, Coşkun Koleji'nin Uluslararası düzenlediği Matematik Yarışmasıdır. 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıfların katılabildiği Coşmaya'da 40 Matematik sorusu için 120 dakika verilmekte olup değerlendirme 100 puan üzerindendir. Geçmiş yıllarda Coşmaya'da çıkmış soruları, cevap anahtarlarını ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

MAFETYA
 Mafetya, Yamanlar Koleji'nin Matematik-Fen ve Teknoloji Olimpiyatıdır. 5., 6., 7. ve 8. sınıfların katılabildiği Mafetya'da 30 Matematik ve 20 Fen ve Teknoloji sorusu için 120 dakika verilmekte olup değerlendirme 100 puan üzerindendir. Geçmiş yıllarda Mafetya'da çıkmış soruları, cevap anahtarlarını aşağıda bulabilirsiniz.


SAMANYOLU UMY
 UMY, Samanyolu Koleji'nin düzenlediği Matematik Yarışmasıdır. 7. ve 8. sınıfların katılabildiği UMY'de 40 Matematik sorusu için 150 dakika verilmekte olup değerlendirme 100 puan üzerindendir. Geçmiş yıllarda UMY'de çıkmış soruları, cevap anahtarlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yorumlar - Yorum Yaz